Tematy numerów w roku 2026
1/2026: "Wokół medycyny, medyków i medykamentów w kulturze"
2/2026: "Movement(s) and Identity"
3/2026: "Mitologia jako źródło kultury europejskiej"
1/2026: "Wokół medycyny, medyków i medykamentów w kulturze"
2/2026: "Movement(s) and Identity"
3/2026: "Mitologia jako źródło kultury europejskiej"
Temat kultury studenckiej – zaś w tym kontekście także i kultury akademickiej – cieszy się znacznym zainteresowaniem badawczym, czego przykładem jest niniejszy zbiór artykułów zogniskowanych wokół zagadnień związanych z jej dziejami i teraźniejszością. Jednocześnie zagadnienia łączące się ze zjawiskiem kultury studenckiej wywołują współcześnie wiele dyskusji i polemik, w których biorą udział zarówno badacze tego zjawiska, jak i jego dokumentaliści, twórcy ruchu studenckiego (z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej), a także jego współcześni animatorzy.
Perspektywy Kultury to czasopismo naukowe Instytutu Kulturoznawstwa i Dziennikarstwa Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie. Kwartalnik jest poświęcony problemom badawczym, metodologicznym i dydaktycznym kulturoznawstwa. Pismo recenzowane.
Teksty niespełniające wymogów formalnych, nierespektujące instrukcji wydawniczej nie będą procedowane. Tematyka artykułów do działu Varia musi mieścić się w zakresie dyscyplin reprezentowanych przez "Perspektywy Kultury". Redakcja zastrzega sobie także prawo do decydowania, czy proponowane tematy są zgodne z koncepcją czasopisma.
Wszystkie teksty dostępne są na licencji Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International (CC BY-ND 4.0)
© Perspektywy Kultury • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
ISSN 2081-1446 • e-ISSN 2719-8014