Tematy numerów w roku 2026
1/2026: "Wokół medycyny, medyków i medykamentów w kulturze"
2/2026: "Movement(s) and Identity"
3/2026: "Mythology as a Source of European Culture"
1/2026: "Wokół medycyny, medyków i medykamentów w kulturze"
2/2026: "Movement(s) and Identity"
3/2026: "Mythology as a Source of European Culture"
Oddajemy do rąk Czytelników kolejny numer Perspektyw Kultury, w którym wiodącym tematem jest sztuka tworzona współcześnie (za jej początek przyjmujemy lata 70. XX w.), a konkretnie próba oceny jej aktualnej kondycji, celowości i zakresu wykorzystania we współczesnej kulturze.
Sztuka, podobnie jak nauka, moralność i religia, stanowi jedną z podstawowych form działalności człowieka, a co za tym idzie – istotny obszar kultury. Wzajemne przenikanie się tych sfer sprawia, że sztuka nieustannie pozostaje w relacji z nauką, moralnością i religią.
Perspektywy Kultury to czasopismo naukowe Instytutu Kulturoznawstwa i Dziennikarstwa Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie. Kwartalnik jest poświęcony problemom badawczym, metodologicznym i dydaktycznym kulturoznawstwa. Pismo recenzowane.
Teksty niespełniające wymogów formalnych, nierespektujące instrukcji wydawniczej nie będą procedowane. Tematyka artykułów do działu Varia musi mieścić się w zakresie dyscyplin reprezentowanych przez "Perspektywy Kultury". Redakcja zastrzega sobie także prawo do decydowania, czy proponowane tematy są zgodne z koncepcją czasopisma.
Wszystkie teksty dostępne są na licencji Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International (CC BY-ND 4.0)
© Perspektywy Kultury • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
ISSN 2081-1446 • e-ISSN 2719-8014