Wykorzystywanie wizerunku jednostki w celu intencjonalnego oddziaływania na dzieci i dorosłych
Bibliografia
Berton P., La parole manipulacje, Paryż 1997, s. 26 [za:] Zdankiewicz-Ścigała E. i T. Maruszewski, Wstęp [w:] Wokół psychomanipulacji, pod red. E. Zdankiewicz-Ścigała i T. Maruszewski, Warszawa 2003.
Cozolino Louis J., Neuronauka w psychoterapii, Poznań 2002.
Kozaczuk B., Mini poradnik rozwoju dziecka, Warszawa 2009.
Lewicka M., Czy jesteśmy racjonalni? [w:] Złudzenia, które pozwalają żyć, red. M. Kofta i T. Szustrowa, Warszawa 2001.
Nęcka E., Orzechowski J. i Szymura B., Psychologia poznawcza, Warszawa 2007.
Polczyk R., Skala Sugestybilnosci Sensorycznej – narzędzie do badania podatności na sugestie, [w:] Wokół psychomanipulacji, red. E. Zdankiewicz-Ścigała i T. Maruszewski, Warszawa 2003.
Reber A. S. i Reber E. S., Słownik psychologii, Warszawa 2008.
Zdankiewicz-Ścigała E. i Maruszewski T., Manipulacja przekazem. Analiza wybranych konsekwencji w funkcjonowaniu społecznym jednostki, [w:] Wokół psychomanipulacji, red. E. Zdankiewicz-Ścigała i T. Maruszewski, Warszawa 2003.
Zdankiewicz-Ścigała E. i T. Maruszewski, Wstęp [w:] Wokół psychomanipulacji, red. E. ZdankiewiczŚcigała i T. Maruszewski, Warszawa 2003.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Public relations
Copyright (c) 2017 Edukacja Elementarna w Teorii i Praktyce
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
1. Autor zgłaszając swój artykuł oświadcza, że jest Autorem artykułu (zwanego dalej Utworem) i:
- przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do Utworu,
- jest uprawniony/a do rozporządzania prawami autorskimi do Utworu.
Oświadcza, że nie narusza praw autorskich osób trzecich i praw prawnych.
Oświadcza, że nie występuje żaden konflikt interesów.
2. Udziela Uniwersytetowi Ignatianum w Krakowie nieodpłatnej, niewyłącznej, nieograniczonej terytorialnie licencji do korzystania z Utworu na następujących polach eksploatacji:
- utrwalania utworu w formie papierowej, a także na nośniku cyfrowym lub magnetycznym;
- zwielokrotnienia utworu dowolną techniką, bez ograniczenia ilości wydań i liczby egzemplarzy;
- rozpowszechniania utworu i jego zwielokrotnionych egzemplarzy na jakimkolwiek nośniku, w tym wprowadzenia do obrotu, sprzedaży, użyczenia, najmu;
- wprowadzenia utworu do pamięci komputera;
- rozpowszechniania utworu w sieciach informatycznych, w tym w sieci Internet;
- publicznego wykonania, wystawienia, wyświetlenia, odtworzenia oraz nadawania i reemitowania, a także publicznego udostępniania utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym;
- w zakresie praw zależnych do Utworu, obejmujących w szczególności prawo do dokonania koniecznych zmian w Utworze, wynikających z opracowania redakcyjnego i metodycznego, a także do dokonania tłumaczenia Utworu na języki obce.
Udzielenie licencji następuje z chwilą przekazania Utworu na rzecz Uniwersytetowi Ignatianum w Krakowie. Uniwersytet Ignatianum w Krakowie jest uprawniony do udzielania dalszych sublicencji do Utworu, w zakresie udzielonego prawa. Licencja jest ograniczona czasowo i zostaje udzielona na okres 15 lat, licząc od daty jej udzielenia.
Wyraża się zgodę i zachęca autorów do publikacji ich tekstu w Internecie (np. w repozytorium instytucji lub na jej stronie internetowej) przed lub podczas procesu składania tekstu jako, że może to prowadzić do korzystnych wymian oraz wcześniejszego i większego cytowania opublikowanego tekstu (Patrz The Effect of Open Access). Zalecamy wykorzystanie dowolnego portalu stowarzyszeń badawczych z niżej wymienionych: