Edukacja regionalna w Oddziale Przedszkolnym Mniejszości Ukraińskiej w Przemyślu
Bibliografia
(lew), Jedzie, jedzie parowóz, „Życie Podkarpackie”, 7 grudzień 2005.
Choma M., W kręgu tradycji i sztuki ludowej. Program autorski dla oddziału Mniejszości Narodowej Ukraińskiej z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Przemyślu, archiwum autorki.
Hann Ch., Stępień S., Tradycja a tożsamość. Wywiady wśród mniejszości ukraińskiej w Przemyślu (na prawach rękopisu), Przemyśl 2000.
Kłosowska A., Kultury narodowe u korzeni, PWN, Warszawa 1996.
Mała Encyklopedia Powszechna, PWN, Warszawa 1971.
Olszański T.A., Diaspora ukraińska w Polsce, „Zakorzenienie”, 9(2000)1, http://www.zakorzenienie.most.org.pl (dostęp: 13.03.2011).
Piotrowska-Pająk M., Wykorzystanie dziedzictwa kulturowego regionu w pracy z dziećmi w młodszym wieku szkolnym, „Nauczanie Początkowe”, XXIX (2006)4, s. 24-27.
Słownik języka polskiego, red. M. Szymczak, PWN, Warszawa 1984, t. 3.
Wilczyński W., Leksykon kultury ukraińskiej, WPN Universitas, Kraków 2004.
Copyright (c) 2016 Edukacja Elementarna w Teorii i Praktyce
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
1. Autor zgłaszając swój artykuł oświadcza, że jest Autorem artykułu (zwanego dalej Utworem) i:
- przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do Utworu,
- jest uprawniony/a do rozporządzania prawami autorskimi do Utworu.
Oświadcza, że nie narusza praw autorskich osób trzecich i praw prawnych.
Oświadcza, że nie występuje żaden konflikt interesów.
2. Udziela Uniwersytetowi Ignatianum w Krakowie nieodpłatnej, niewyłącznej, nieograniczonej terytorialnie licencji do korzystania z Utworu na następujących polach eksploatacji:
- utrwalania utworu w formie papierowej, a także na nośniku cyfrowym lub magnetycznym;
- zwielokrotnienia utworu dowolną techniką, bez ograniczenia ilości wydań i liczby egzemplarzy;
- rozpowszechniania utworu i jego zwielokrotnionych egzemplarzy na jakimkolwiek nośniku, w tym wprowadzenia do obrotu, sprzedaży, użyczenia, najmu;
- wprowadzenia utworu do pamięci komputera;
- rozpowszechniania utworu w sieciach informatycznych, w tym w sieci Internet;
- publicznego wykonania, wystawienia, wyświetlenia, odtworzenia oraz nadawania i reemitowania, a także publicznego udostępniania utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym;
- w zakresie praw zależnych do Utworu, obejmujących w szczególności prawo do dokonania koniecznych zmian w Utworze, wynikających z opracowania redakcyjnego i metodycznego, a także do dokonania tłumaczenia Utworu na języki obce.
Udzielenie licencji następuje z chwilą przekazania Utworu na rzecz Uniwersytetowi Ignatianum w Krakowie. Uniwersytet Ignatianum w Krakowie jest uprawniony do udzielania dalszych sublicencji do Utworu, w zakresie udzielonego prawa. Licencja jest ograniczona czasowo i zostaje udzielona na okres 15 lat, licząc od daty jej udzielenia.
Wyraża się zgodę i zachęca autorów do publikacji ich tekstu w Internecie (np. w repozytorium instytucji lub na jej stronie internetowej) przed lub podczas procesu składania tekstu jako, że może to prowadzić do korzystnych wymian oraz wcześniejszego i większego cytowania opublikowanego tekstu (Patrz The Effect of Open Access). Zalecamy wykorzystanie dowolnego portalu stowarzyszeń badawczych z niżej wymienionych: