Rodzice i szkoła jako środowiska wychowawcze Zestawienie bibliograficzne w wyborze sporządzone w oparciu o zbiory Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie i jej filii
Bibliografia
Babiuch Małgorzata, Jak współpracować z rodzicami "trudnych" uczniów? WSiP, Warszawa 2002.
Burrett Jill, Jacewicz Agnieszka (tłum.), Rodzicielstwo po rozwodzie: jak przetrwać zmiany w rodzinie, Dom Wyd. REBIS, Poznań 2006.
Całusińska Małgorzata, Malinowski Wojciech, Trening umiejętności wychowawczych: dla rodziców i specjalistów, GWP, Sopot 2013.
Christopher Cindy J., Bartosik Jolanta (tłum.), Nauczyciel – rodzic. Skuteczne porozumiewanie się, Wyd. 2, GWP, Gdańsk 2009.
Dzierzgowska Irena, Rodzice w szkole, Wyd. 3, CODN, Warszawa 2000.
Ennulat Gertrud, Zajączkowski Ryszard (tłum.), Gdy dzieci są inne. Jak niwelować obciążenia i sprostać obowiązkom. Poradnik dla matek, Wyd. Jedność, Kielce 2003.
Garstka Tomasz, Jaroszek Kinga, Kiełczewska Anna Katarzyna, Współpraca z rodzicami w szkole. Scenariusze zebrań, wskazówki do prowadzenie trudnych rozmów materiały dla rodziców, Raabe, Warszawa 2012.
Herda-Płonka Katarzyna, Środowisko rodzinne i szkolne wobec zespołu ADHD u dzieci w młodszym wieku szkolnym, „Impuls”, Kraków 2012.
Hornby Garry, Hall Eric, Hall Carol, Bartosik Jolanta (tłum.), Nauczyciel wychowawca, GWP, Gdańsk 2005.
Jagieła Jarosław, Trudny uczeń w szkole: krótki przewodnik psychologiczny, Wyd. Rubikon, Kraków 2005.
Jankowski Dzierżymir, Szkoła - środowisko – współdziałanie, Wyd. Adam Marszałek, Toruń 2001.
Karasowska Aleksandra, Jak budować porozumienie i współpracę w szkole?, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wyd. Edukacyjne PARPAMEDIA, Warszawa 2010.
Kielin Jacek, Jak pracować z rodzicami dziecka upośledzonego. Przewodnik dla nauczycieli i terapeutów z placówek specjalnych, GWP, Sopot 2002.
Kościelska Małgorzata, Odpowiedzialni rodzice. Z doświadczeń psychologa, „Impuls”, Kraków 2011.
Koźmiński Grzegorz (red.), Współpraca z rodzicami, Pracownia Wydawniczo-Edukacyjna K&K, Złotów 2001.
Łukasik Joanna Małgorzata, Jagielska Katarzyna, Solecki Roman, Nauczyciel, wychowawca, pedagog. Szkolne wyzwania, Wyd. Jedność, Kielce 2013.
Maksymowska Ewa, Werwicka Monika, Konflikty w szkole. Niezbędnik aktywnego rodzica, Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o., Warszawa 2009.
Mastalski Janusz, Szkolne interakcje zaburzające skuteczne wychowanie, Wyd. Nauk. PAT, Kraków 2005.
Mendel Maria, Rodzice i szkoła. Jak współuczestniczyć w edukacji dzieci?, Wyd. Adam Marszałek, Toruń 2001.
Mendel Maria (red.), W poszukiwaniu partnerstwa rodziny, szkoły i gminy, Wyd. Adam Marszałek, Toruń 2002.
Mendel Maria, Rodzice i nauczyciele jako sprzymierzeńcy, Wyd. Harmonia, Gdańsk 2007.
Runkel Hal, Skrobiszewska Edyta (tłum.), Projekt Mądre Wychowanie, Nasza Księgarnia, Warszawa 2013.
Smykowska Dorota, Współpraca szkoły z rodziną w zaspokajaniu potrzeb rozwojowych dzieci z lekkim upośledzeniem umysłowym. Działania stosowane i postulowane, „Impuls, Kraków 2008.
Tomaszek Bożena, Jak pracować z dzieckiem nadpobudliwym w szkole i w domu? Scenariusze zajęć z dziećmi nadpobudliwymi ruchowo (ADHD), Rubikon, Kraków 2005.
Whalley Margy, Oleksyn Anna (tłum.), Sokołowska Ewa (red. nauk.), Jak włączyć rodziców do nauki dzieci, WSiP, Warszawa 2008.
Winiarski Mikołaj, Rodzina, szkoła, środowisko lokalne. Problemy edukacji środowiskowej, IBE, Warszawa 2000.
Żłobicki Wiktor, Rodzice i nauczyciele w edukacji wczesnoszkolnej, „Impuls”, Kraków 2000.
Copyright (c) 2016 Edukacja Elementarna w Teorii i Praktyce
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
1. Autor zgłaszając swój artykuł oświadcza, że jest Autorem artykułu (zwanego dalej Utworem) i:
- przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do Utworu,
- jest uprawniony/a do rozporządzania prawami autorskimi do Utworu.
Oświadcza, że nie narusza praw autorskich osób trzecich i praw prawnych.
Oświadcza, że nie występuje żaden konflikt interesów.
2. Udziela Uniwersytetowi Ignatianum w Krakowie nieodpłatnej, niewyłącznej, nieograniczonej terytorialnie licencji do korzystania z Utworu na następujących polach eksploatacji:
- utrwalania utworu w formie papierowej, a także na nośniku cyfrowym lub magnetycznym;
- zwielokrotnienia utworu dowolną techniką, bez ograniczenia ilości wydań i liczby egzemplarzy;
- rozpowszechniania utworu i jego zwielokrotnionych egzemplarzy na jakimkolwiek nośniku, w tym wprowadzenia do obrotu, sprzedaży, użyczenia, najmu;
- wprowadzenia utworu do pamięci komputera;
- rozpowszechniania utworu w sieciach informatycznych, w tym w sieci Internet;
- publicznego wykonania, wystawienia, wyświetlenia, odtworzenia oraz nadawania i reemitowania, a także publicznego udostępniania utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym;
- w zakresie praw zależnych do Utworu, obejmujących w szczególności prawo do dokonania koniecznych zmian w Utworze, wynikających z opracowania redakcyjnego i metodycznego, a także do dokonania tłumaczenia Utworu na języki obce.
Udzielenie licencji następuje z chwilą przekazania Utworu na rzecz Uniwersytetowi Ignatianum w Krakowie. Uniwersytet Ignatianum w Krakowie jest uprawniony do udzielania dalszych sublicencji do Utworu, w zakresie udzielonego prawa. Licencja jest ograniczona czasowo i zostaje udzielona na okres 15 lat, licząc od daty jej udzielenia.
Wyraża się zgodę i zachęca autorów do publikacji ich tekstu w Internecie (np. w repozytorium instytucji lub na jej stronie internetowej) przed lub podczas procesu składania tekstu jako, że może to prowadzić do korzystnych wymian oraz wcześniejszego i większego cytowania opublikowanego tekstu (Patrz The Effect of Open Access). Zalecamy wykorzystanie dowolnego portalu stowarzyszeń badawczych z niżej wymienionych: