Rola nauczyciela w odkrywaniu talentów i pasji uczniów w świetle publikacji Kena Robinsona i Lou Aronici, Odkryj swój żywioł: jak odkryć swoje talenty, odnaleźć pasję i zmienić swoje życie, w przekładzie A. Baj, Wydawnictwo Element, Kraków 2015, s. 268
Abstrakt
recenzja publikacji Kena Robinsona i Lou Aronici, Odkryj swój żywioł: jak odkryć swoje talenty, odnaleźć pasję i zmienić swoje życie, w przekładzie A. Baj, Wydawnictwo Element, Kraków 2015, s. 268Bibliografia
Chałas K., Wychowanie ku wartościom, cz. I, Wydawnictwo JEDNOŚĆ, Lublin–Kielce, 2003.
Kampylis P., Fostering Creative Thinking. The Role of Primary Teachers, “Jyvaskyla Studies in Computing“ 2010, vol. 115.
Nowak M., Podstawy pedagogiki otwartej, Wydawnictwo KUL, Lublin 2001.
Robinson K., Aronica L., Odkryj swój żywioł. Jak odkryć swoje talenty, odnaleźć pasję i zmienić swoje życie, tłum. A. Baj, Wydawnictwo Element, Kraków 2015.
Robinson K., Aronica L., Kreatywne szkoły. Oddolna rewolucja, która zmienia szkolnictwo, tłum. A. Baj, Wydawnictwo Element, Kraków 2015.
Szuman S., Talent pedagogiczny, Wydawnictwo Instytutu Pedagogicznego, Katowice 1947.
Szymańska M., Uczeń jako podmiot i przedmiot działalności nauczyciela, „Edukacja Elementarna w Teorii i Praktyce”, t. 11, 2016/2, nr 40.
Ślipko T., Zarys etyki ogólnej, Wydawnictwo WAM, Kraków 2004.
Copyright (c) 2017 Edukacja Elementarna w Teorii i Praktyce
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
1. Autor zgłaszając swój artykuł oświadcza, że jest Autorem artykułu (zwanego dalej Utworem) i:
- przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do Utworu,
- jest uprawniony/a do rozporządzania prawami autorskimi do Utworu.
Oświadcza, że nie narusza praw autorskich osób trzecich i praw prawnych.
Oświadcza, że nie występuje żaden konflikt interesów.
2. Udziela Uniwersytetowi Ignatianum w Krakowie nieodpłatnej, niewyłącznej, nieograniczonej terytorialnie licencji do korzystania z Utworu na następujących polach eksploatacji:
- utrwalania utworu w formie papierowej, a także na nośniku cyfrowym lub magnetycznym;
- zwielokrotnienia utworu dowolną techniką, bez ograniczenia ilości wydań i liczby egzemplarzy;
- rozpowszechniania utworu i jego zwielokrotnionych egzemplarzy na jakimkolwiek nośniku, w tym wprowadzenia do obrotu, sprzedaży, użyczenia, najmu;
- wprowadzenia utworu do pamięci komputera;
- rozpowszechniania utworu w sieciach informatycznych, w tym w sieci Internet;
- publicznego wykonania, wystawienia, wyświetlenia, odtworzenia oraz nadawania i reemitowania, a także publicznego udostępniania utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym;
- w zakresie praw zależnych do Utworu, obejmujących w szczególności prawo do dokonania koniecznych zmian w Utworze, wynikających z opracowania redakcyjnego i metodycznego, a także do dokonania tłumaczenia Utworu na języki obce.
Udzielenie licencji następuje z chwilą przekazania Utworu na rzecz Uniwersytetowi Ignatianum w Krakowie. Uniwersytet Ignatianum w Krakowie jest uprawniony do udzielania dalszych sublicencji do Utworu, w zakresie udzielonego prawa. Licencja jest ograniczona czasowo i zostaje udzielona na okres 15 lat, licząc od daty jej udzielenia.
Wyraża się zgodę i zachęca autorów do publikacji ich tekstu w Internecie (np. w repozytorium instytucji lub na jej stronie internetowej) przed lub podczas procesu składania tekstu jako, że może to prowadzić do korzystnych wymian oraz wcześniejszego i większego cytowania opublikowanego tekstu (Patrz The Effect of Open Access). Zalecamy wykorzystanie dowolnego portalu stowarzyszeń badawczych z niżej wymienionych: